Yıpranmış Yağlı Cildinizi Bir Haftada Doğal Maskelerle Kendine Getirin

 Yağlı cilt, günlük bakım isteyen ve bakımını ihmal ettiğinizde akne, sivilce, gözenekli yapı gibi sağlık problemlerine karşı duyarlı olan bir cilt tipidir. Eğer uzun zaman yağlı cildinizin bakımını ihmal etmişseniz, kendine getirmesi de oldukça zorlaşmaktadır.

 Günlük ve rutin doğal maskelerle yıpranmış ve sağlık problemleri başlamış cildinizi kendinize getirin.

 Yağlı ciltler için maske tarifleri ile bakımsız kalmış cildinize hayat vermeye hazırsanız, hemen başlayalım!

 Sabah Uygulanacak Doğal Temizleme Maskesi

 Yağlı cildinize bakım yaparken öncelikle gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesinin son derece önemli olduğunu unutmamalısınız. Vereceğimiz, yağlı ciltler için gözenek temizleyici maske tarifi ile cildiniz nefes alacak!

 Cildinizin kir dokusunu ve yağ tabakası fazlalığını temizleyerek, cildinize nefes aldırmak için bir tatlı kaşığı yoğurt ile bir fincan kahve telvesine iki damla portakal yağı karıştırın. Bu karışıma birkaç damla limon damlatarak, karışımı yarın çay kaşığı un ile koyulaştırın. Daha sonra cildinize dairesel hareketlerle yedirin ve cildinizde gerginliği hissedene kadar bekletin. Beklettiğiniz maskeyi, cildinize uygun bir temizleme ürünü ile ve ılık suyla durulayın.

 Cilt temizleme maskesi uyguladıktan sonra cildinize, yağlı ciltlere uygun olarak seçtğiniz gündüz kreminizi uygulayın, krem uygulamasının ardından kaliteli ve doğal bir gül suyu ile kremin fazlalıklarını cildinizden arındırın. Gülsuyu yerine tonik de kullanabilirsiniz.

 Öğleyin Cildinizi Canlandırın

 Cildinizi öğlen makyajdan arındırarak, temizleyip canlandıracak bir maske uygulamanızda fayda var. Cildi canlandıran maske uygulaması için günün en ideal saati öğle vaktidir. Eğer iş koşulları okul gibi nedenlerle öğle zamanında bu maskeyi uygulama fırsatı bulamazsanız, akşam eve geçer geçmez, gece yapılacak bakım öncesinde de uygulayabilirsiniz.

 Sabah kirden arındırarak nemlendirdiğiniz cildinize öğle zamanı, eğer varsa makyajı temizledikten sonra birkaç damla ısırganotu tohumu yağı ile beş dakika dairesel hareketlerle masaj yapın. Daha sonra cildinizi cilt tipinize uygun bir temizleme ürünü ile ve ılık suyla yıkayın. Yıkamanın hemen ardından cildinize sıcak-soğuk su kompleksi uygulayın. Yağlı cilt için sıcak-soğuk su kompleksi cildi canlandırarak pırıltılı bir görünüm kazandırır.

 Gece Yatmadan Önce Cildi Dinlendiren Maske

  Yağlı cildi dinlendirmek için cildiğinizi sabah ve öğlen bakımlarının ardından gece yatmadan önce makyajdan arındırın. Bir çay kaşığı portakal yağı ile bir tatlı kaşığı çiğ Türk kahvesini iyice karıştırarak, bu karışımla cildinize masaj yapın. Yağlı cildi dinlendiren maske tarifini uyguladıktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve gece kreminizi ardından toniğinizi uygulayarak cildinizi dinlenmeye çekin.

 Bu bakımı bir hafta boyunca rutin olarak sürdürdüğünüzde bir haftanın sonunda cildinizin gözeneklerinin sıkıştığını, parlamasının azaldığını, daha canlı bir görünüme sahip olduğunu fark edeceksiniz. Maske uygulamalarını ilk bir haftanın ardından onbeş gün sonra tekrarlayın ve ayda bir bir hafta sürecinde cildinize bu haftalık bakımla hayat verin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir