Maydonozlu detoks suyu nasıl yapılır?

Maydonoz insan sağlığı için oldukça faydalı besinlerden biri. Yağ yakmaya yardımcı olan maydonoz aynı zamanda cüvuttaki ödemin sökülüp atılmasına da yardımcı oluyor. Maydonozlu detoks suyu ile sağlıklı bir şekilde yağlarınızı yakabilir ve vücudunuzdaki ödemin atılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Maydonozlu detoks suyunun hazırlanışı

Maydonozlu detoks suyunun ana malzemeleri salata, limon ve maydonozdur fakat damak tadınıza uygun bir karışım elde etmek için içerisine kivi, çilek, tarçın ve portakal da ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız detoks suyu ile ideal kilonuza geldikten sonra da içerek kilonuzu korumaya yardımcı olabilirsiniz. Maydonozlu detoks suyunun hazırlanışını aşağıda maddeler halinde ayrıntılı olarak belirttik.

Malzemeler

  • 10 yaprak maydonoz
  • 1 adet orta boy salata
  • 1 adet orta boy limon
  • 1 litre oda sıcaklığında su

Hazırlanışı

  • Salata, limon ve maydonozu doğrayın.
  • Sürahi veya su ile malzemeleri alabilecek uygun bir şişeye hepsini koyun.
  • Sürahi veya şişeyi iyice karıştırarak en az 5 saat bekletin.
  • Beklettikten sonra içmeye başlayabilirsiniz.

Detoks suyunu hazırlarken malzemelerin taze ve doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Maydonozlu detoks suyunuzu her gün taze olarak hazırlarsanız daha etkili olacaktır. Her gün bir litre detoks suyu bir litre de normal su tüketerek vücudunuzun su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Maydonozlu detoks suyunuzu geceden hazırlayabileceğiniz gibi sabah uyanınca hazırlayıp 5 saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz. Detoks suyunuzu güneşten uzak serin bir yerde veya en etkili saklama yöntemlerinden biri olan buzdolabında bekletebilirsiniz.

Maydonozlu detoks suyundan en etkili şekilde yararlanmak için ana veya ara öğünlerden önce bir bardak tüketmelisiniz. Yemeklerden önce tüketilen bir bardak detoks suyu sindirimi kolaylaştıracak ve ödem oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır.

Maydonozlu detoks suyu kilo verdirmenin yanında yağlanan karaciğeri de olumlu yönde etkileyerek iyileşmesine yardımcı olur. İyileşen karaciğer ile birlikte vücudunuzdaki toksinler daha kolay yok edilir. Metabolizma hızlanır ve fazla kilolarınızdan daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Özellikle göbek, bel ve basen bölgelerindeki fazlalıkları bu detoks suyunu kullanarak yok edebilirsiniz. Düzenli ve etkili kullanımı ile ilgili detayları da verdik, detoks sürecinde aşırı yağlı ağır yemeklerden uzak durarak süreci rahatlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir