Koltuk altı nasıl beyazlatılır? Koltuk altı kararmasına çözümler

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte giyilen kolsuz giysiler koltuk altlarımızın da gözükmesine neden oluyor. Koltuk altı kararması sorunu yaşayan bazı kişiler ise bu durumdan rahatsızlık duyarak beyazlatmak için çözümler arıyor. Bu yazımızda kararan koltuk altını beyazlatmak için farklı çözüm öneri sunacağız.

Koltuk altı kararması; sık sık terleme, jilet kullanımı, hormonal bozukluklar, lenf bezleri sorunu gibi çeşitli faktörler sonucu ortaya çıkar. Koltuk altı kararmasını önlemek ve koltuk altını beyazlatmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Geçelim bu yöntemlerin neler olduğuna.

Koltuk altı nasıl beyazlar?

Doğal çözümler olduğu gibi kimyasal ürünler kullanılarak koltuk altı beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. Kimyasal ürünlerin her vücutta farklı bir reaksiyon gösterebileceğini düşünürsek en sağlıklı yol doğal yollarla koltuk altı derisini beyazlatmaktır.

Süt ile koltuk altı beyazlatma

  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 çay kaşığı lor
  • 2 yemek kaşığı süt

Malzemeleri bir kaba boşaltarak hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Koltuk altınıza uygulayın ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonra bölgeyi soğuk ile temizleyin. Koltuk altınız ölü hücrelerden kurtulacak ve düzenli uygulama halinde beyazlamaya yardımcı olacaktır.

Karbonat ile koltuk altı beyazlatma

  • 1 tatlı kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Malzemeleri iyice karıştırın ve koltuk altınıza sürün. 15 dakika koltuk altınızda bekletin ve soğuk su ile yıkayın. Etkili bir yöntem olan karbonat karışımını hergün 1 kez uygulayabilirsiniz.

Şeker ile koltuk altı beyazlatma

  • 1 çorba kaşığı şeker
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri karıştırın ve ovarak koltuk altınıza uygulayın. İşlemi yapmadan önce koltuk altınızı ılık su ile iyice temizleyin. Şeker karışımını masaj yaparak iyice yedirdikten sonra tekrar ılık su ile bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Patates ile koltuk altı beyazlatma

Patatesi ince dilimler haline getirin. İnce dilimleri koltuk altınızı iyice temizledikten sonra ovarak bölgeye uygulayın. Hergün bu işlemi yaparsanız koltuk altınızın beyazlamaya başladığını fark edeceksiniz.

Hindistan cevizi yağı ile koltuk altı beyazlatma

Hindistan cevizi yağı bir çok cilt probleminde yardımımıza koştuğu gibi koltuk altı kararması sorunumuzda da yanımızda. İçerdiği E vitamini hoş aroması ile koltuk altınızın eski görünümüne kavuşması için kullanılacak en güzel yöntemlerden biri. Hindistan cevizi yağını masaj yaparak ve ovarak 15 dakika kadar bölgeye uygulayın. Hindistan cevizi yağı hem temizleyici hem de nemlendirici özellik gösterecek ve düzenli uygulamalarınız ile koltuk altınızın beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir