Ketojenik Diyet İle Bir Ayda 10 Kilo Verin

Kim Kardashian’ın uygulamasıyla popüler olan Ketojenik diyet programı sayesinde spor yapmadan hızlıca yağ yakabilirsiniz.  Hem de bir ayda tam 10 kilo!

Ketojenik diyet tamamen insanların yağ yakması için tasarlanmış. Spora ihtiyaç duymadan sadece diyeti uygulayarak yağlarınızı hemen yakabilirsiniz.

Diyette sizden düşük miktarlarda karbonhidrat, orta miktarlarda protein ve yüksek miktarlarda da yağ almanız istenir. Bu şekilde beslenmenin amacı vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlamak için yağ yakımına yönelmesini sağlamaktır. Ketojenik diyet, açlık hormonu olan ghrelin üretiminin gerçekleşmesi için baskı uygular.

Keto diyetini diğer diyetlerden ayıran özelliklerden biri ise, amacının tamamen yağ yakmaya yönelik olmasıdır. Bu diyeti uygulayanlar sadece yağ kütlelerini kaybeder. Kas kütleleri sabit kalır.

Diyette; lifli gıdalar, tereyağı, tavuk, fındık, yumurta, deniz ürünleri (balık, ahtapot vb.), domates, yeşil sebzeler, zeytin, hindistan cevizi ürünleri gibi yiyecekler serbest.

Yasak olanlar ise unlu mamuller, işlenmiş et ürünleri ve benzeri işlenmiş ürünler, yüksek oranda şeker içeren sebzeler ve yiyecekler, meyveler (kuru veya taze farketmeksizin), karbonhidratlı sebzeler, şeker içeren alkol ve tahıllar.

Ketojenik diyeti uygularken bol miktarda su içmeyi unutmayın. Proteinin az, yağ alımının çok olduğu bu diyette su altın kavram. Su, yağ yakımını kolaylaştırmada önemli rol oynayacaktır.

Keto diyetinin bu kadar ünlü olmasının asıl sebebi ise Kim Kardashian. Stilist olan Kim Kardashian doğumdan sonra uyguladığı bu program sayesinde kısa sürede tam 24 kilo verdi.

Diyeti uygulamadan önce mutlaka doktorunuzun onayını alın, bir sorun yoksa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir