İlişkiler nasıl biter? İlişkiyi bitiren sebepler

İlişki sürecinde yapılan bazı hatalar ilişkinin bitmesine sebep olabiliyor. Çoğu kadın ilişkisini korumak ve kurtarmak için elinden geleni yapmaya çalışsa da çaresiz kalabiliyor. Bu yazımızda ilişkiyi bitiren başlıca önemli sebepleri sizler için bir araya topladık. İlişkiler hakkında bu bilgileri dikkate alarak ilişkinizi koruyabilir ve güçlendirebilirsiniz.

İlişkiyi bitiren davranışlar

Detaycı olmak
İlişki sürecinde sürekli her hareketine takılmak ve incelemek olumsuz etkiler doğurabilir. Bunun dışında bir olayı anlatırken veya birşey konuşurken en ince ayrıntısına kadar girmek olumsuz sonuçlar doğurabilir. Detaylara takılmayın ve birşey anlatırken fazla ayrıntı vermeyin, merak uyandırın, o size sorsun, o zaman ayrıntılara geçin.

Aşırı iletişim
Teknoloji çağındayız ve akıllı telefonlar, bilgisayar hayatımızın tam ortasında. Telefonu elinizden düşürmeyerek sürekli mesajlaşmanız ilişkinin monotonlaşması ve sıkılma sürecine girmesine neden olur. Konuşulacak bir konu kalmaz ve sıkılan partnerinizle kavga etmeye başlayabilirsiniz. Hem kendinizi hem de partnerizi biraz özgürlük tanıyıp rahatlayı sağlayabilirsiniz. Hem bu süre içerisinde de birbirinizi özler ve konuşacak güzel şeyler bulabilirsiniz.

İlişki için aceleci olmayın
Sürekli sevişmek isteyen taraf siz olmayın. Sürekli isteyen taraf siz olursanız erkek için bu sıradan bir an haline gelir ve ilişkiniz zayıflayabilir. Bazen de onun sizi istemesine olanak tanıyın, sizi elde etmek istesin, merak etsin. Böylece sizden vazgeçmesi zorlaşır ve daha canlı bir ilişkiniz olabilir.

Özel eşyalarını karıştırmayın
Partnerinize ait telefon, bilgisayar, çanta gibi eşyaları karıştırmak partnerinize güvensizlik duygusu hissettirir ve ilişkiniz için istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Özel alanlarınıza çok önemli bir sebebiniz olmadığı sürece müdahale etmeyin ve saygılı olun.

Değişime zorlamayın
İnsanların vazgeçemediği davranışları ve huyları vardır. Bunları katı bir şekilde ortaya koyarak değiştirmeye çalışmak ilişkinize zarar verin. Hoşunuza gitmeyen davranış veya huyları varsa tatlı bir dille konuşarak ilişkinizi koruyabilir belki de onu değiştirebilirsiniz. Anahtar kavramımız tatlı dil, bunu unutmayın.

Kendinizi unutmayın
Kendinize özel bir yaşam alanı ve hayatınızın olduğunu unutmayın ve herşeyinizi partneriniz üzerine kurgulamayın. Kendinizi unutmak kişiliğinize zarar verir. Sizi siz yapan özelliklerden vazgeçmeyin ve kendi hobilerinizden, kararlarınızdan, duruşunuzdan vazgeçmeyin. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Bunları yaparsanız partneriniz sizi daha güçlü ve sağlam bir kadın olarak görür; davranışları da ona göre şekillenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir