Göz Altı Torbalarından Estetikle Kurtulabilirsiniz.


Göz altı torbası yaşlanma, yorgunluk veya çevresel faktörler gibi etkenler nedeniyle yaşanan estetik bir sorundur. Estetik ameliyatlarında da en fazla göz çevresinin tercih edilmesi söz konusudur. Çünkü bir insanla karşılaşıldığında ilk odaklanılan yer yüz ve gözlerdir. Göz etrafında yapılan estetik işlemler ise periorbital (gözçevresi) gençleştirme operasyonları olarak adlandırılmaktadır. Daha genç, daha güzel ve daha dinamik görünmek isteyenlerin de göz altı torbaları konusunda uzmanlardan görüş alarak kendisine en uygun olan çözüm yollarını tercih etmesi gerekmektedir.

Göz çevresi estetiği konusunda plastik cerrahlar haricinde pek çok uzman olduğunu iddia eden kişiler tarafından çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Uygunsuz koşullarda botox, dolgu ve çeşitli estetik işlemler yapıldığında çok ciddi şekilde olumsuz sonuçlar ile karşılaşmak gibi riskler asla unutulmamalıdır. Göz çevresi estetikleri özellikle göz altı torbası konusunda çok ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Göz kapağı estetik ameliyatları kapsamında uygulanan özel yöntemlerde kaş, üst ve alt kapak bölgesi, orta yüz ve yanaklar birlikte değerlendirilmektedir. Çünkü yanakları kırışmış veya sarkmış bir hastada sadece göz torbalarının düzeltilmesi olumlu bir sonuç vermeyecektir. Son dönemde özellikle uzmanların tecrübeleriyle ve teknolojiyle birlikte gelişen izsiz ameliyat teknikleri ile optimum başarı sunan tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir. Endoskopik orta yüz germe işlemi ile yanak ve alt göz kapağı bölgesi doldurularak yukarı kalkması sonucunda işlemler başlarken yanak bölgesindeki geçişler de iyileştirilmektedir. Göz altı torbası şikayetiyle çözüm arayan hastalarda bu kapsamda çeşitli ameliyatlı veya ameliyatsız teknikler masaya yatırılarak kişiye özgü bir çözüm planlanmaktadır.

Göz altı torbası ve diğer estetik işlemler için günümüzün tıbbi ve teknolojik gelişmeleri ile çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Göz çevresi estetiğiyle yakından ilgilenen ve bu alanda tecrübeli olan uzmanlara güvenmek gereklidir. Tedavi programından önce mutlaka doktorunuzla her aşamayı konuşarak bilgi almanız tedavi başarısı açısından oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir