Gizlilik İlkeleri

Gizlilik ilkeleri; bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve depoladığımız konusunda www.saglikin.com ile kullanıcı arasında yapılmış bir sözleşmedir. Bu bilgileri hangi şartlar altında kimlere açıklayacağımız konusunda da kurallar içermektedir.

Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı
Saglikin.com’u ziyaret eden kişiler bir cihaz (telefon, tablet, bilgisayar) ve bir tarayıcı (Chrome, Firefox, Explorer vs) kullanır. Sitemiz daha iyi hizmet ve uyumluluk için bu bilgileri veritabanında toplar. Saglikin.com veri toplama için Google Analytics, Yandex Metrica, gibi şirketleri ve wordpress eklentilerini kullanabilir. Depolanan bilgiler arasında; ekran çözünürlüğü, tarayıcı bilgileri (çözünürlük, sürüm, isim), işletim sistemi ve özellikleri, ip adresi gibi çeşitli bilgiler mevcuttur. Eğer bir siteden bağlantı ile gelmişse, yönlendiği sitenin bağlantı sayfası ve saglikin.com üzerinde tıkladığı linkler kayıt altına alınır. Ayrıca saglikin.com içinde geçirdiği süre, gezindiği sayfalar gibi çeşitli bilgiler depolanır. Bu verileri “cookies” yani çerezler ve Google Analytics, Yandex Metrica gibi şirketlerin servisleriyle veya kendi geliştirdiği kodlarla toplar. Yorum yaparken wordpress otomatik olarak mail adresi ve ip adresi gibi çeşitli bilgileri toplar ve kişisel olarak beyan ettiğini isim ve soyisim gibi bilgileri bildirir. Mail adresi sadece saglikin.com yöneticilerine görünür. Mail adresi ve ip bilgileri saglikin.com dışında başka amaçlar için kullanılmaz, satılmaz, mahkeme kararı olmadan resmi kuruluşlarla paylaşılamaz.

Toplanan Bilgiler Nerelerde Kullanılır?
Saglikin.com arayüzü (tema) geliştirilirken, siteye gelen kullanıcıların çözünürlükleri, işletim sistemi, cihazının tipi ve sürümü, tarayıcı özellikleri göz önünde bulundurularak geliştirmeler yapılır. IP adresinden ve dil özelliklerinden yola çıkılarak, saglikin.com kullanıcılarının hangi ülkelerden, hangi şehirlerden geldiği ve dil bilgileri göz önünde bulundurularak yazılacak yazılar ve özellikleri göz önünde bulundurulur. 3. parti hizmetler (Google Analytics, Yandex Metrica, WordPress eklentileri) ile kişisel özellikleri belirlenir ve saglikin.com kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için bu bilgiler değerlendirilir. Saglikin.com kullanıcılarının geldiği bağlantılar, sitede gezindiği sayfalar ve kaldığı süre yine kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için analiz edilir. Yandex Metrica’nın servisleriyle, siteye gelen kullanıcının fare hareketleri, bastığı tuşlar ve diğer bilgiler değerlendirilir ve sitenin geliştirilmesinde yardımcı olunur.

Reklamlar
Saglikin.com üzerinde şu an reklam yayını yapılmamaktadır. Reklam anlaşması yaptığımız şirketler olursa bu madde altında gerekli ilkeler belirtilecektir.

3. Parti Uygulamalar ve Teknolojiler
Saglikin.com dışında, hosting (server) hizmeti aldığımız (VOYAR TECHNOLOGIES LTD.), Google, Yandex, WordPress ve WordPress eklentileri kendi kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik ilkeleri ile hareket edebilmektedir. Saglikin.com içindeki gizlilik ilkeleri sadece saglikin.com ve hizmetlerine ait olan kısımlar ve kontrolü saglikin.com’un elinde olan bölümler için geçerlidir.

Bilgilerin Güvenliği
Saglikin.com kendi kontrol ettiği bölümler içindeki bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz. Analiz ve geliştirme dışında hiçbir amaç için kullanmaz. Başka şirket yada sitelerle paylaşmaz. Mahkeme kararı olmadıkça, devlet yada başka kurum ve kuruluşlar ile paylaşmaz.

İletişim
Gizlilik ilkelerimiz ile ilgili sorularınız ve genel iletişim için [email protected] mail adresiniz kullanabilirsiniz. Mailleriniz en kısa sürede cevaplanacaktır.

Sitemizi kullanan tüm kullanıcılar bu gizlilik ilkelerini kabul etmiş sayılır.
Gizlilik ilkelerimizin son güncellenme tarihi: 7 haziran 2018