Evde doğal yoldan bronzlaşma yöntemleri

Güneşlenerek bronzlaşma şansı bulamayan kişiler farklı yöntemler aramaya başlamaktadır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte cildinin bronz görünmesi isteyen birçok kişi solaryum ve güneşin yanında doğal farklı çözümler aramaktadır. Bu yazımızda doğal yollarla nasıl bronzlaşabileceğinizi anlatacağız.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

Bronzlaşmak için evde uygulanabilecek çeşitli yöntemler mevcut. En etkili yöntemlerden bazılarına aşağıda yer verdik.

Havuç yağı
Havuş yağındaki renk pigmentleri sizin cilt renginize etki edebilir. Turuncu renkte olan havuç, ten renginiz ile birleşince hoşunuza gidebilecek bir ton ortaya çıkabilir. Havuç yağı bronzlaşmak için kullanılan yöntemler arasında en etkili yöntemlerden biridir.

Ceviz yağı
Ceviz yağını güneşe çıkmadan önce cildinize sürerseniz bronzlaşmanız kolaylaşır. Ceviz yağının nemlendirici özelliği ise cildinizi sağlıklı tutar. Cilt sağlığınızı korumak ve renk katmak için ceviz yağı kullanabilirsiniz.

Susam yağı
Susam yağı güneşin zararlı etkilerin korunmak ve bronz bir tene sahip olmak için ideal yağlardan biridir. Bronz yağının güneşe karşı 40 faktör özelliği vardır ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanızı sağlar.

Kakao yağı
Kalıcı bronzluk için en sık tercih edilen yağlardan biridir. Ceviz yağında olduğu gibi nemlendirici özelliği de sahiptir. Cildi nemlendiren kakao yağı sağlıklı şekilde bronzlaşmanıza yardımcı olabilir.

Kalıcı bronzluk için ne yapmalı?

Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri tek başına veya birleştirerek kullanabilirsiniz. Kalıcı bronzluk için en önemli etken güneşe düzenli aralıklarla belirli periyotlarda maruz kalmaktır. Yağları kullanarak düzenli periyotlar halinde güneş alırsanız bronzluğunuz kalıcı olabilir.

Yağları birleştirerek kullanabileceğinizden bahsetmiştik. Hangi oranlarda birleşim sağlayabiliriz sorularınızı da duyar gibiyiz. Tüm yağlardan 12 gram kullanarak bir karışım elde ederek uygulayabilirsiniz.

Bronzlaşırken sağlığınızı tehlikeye atmamak için dikkat etmeniz önemli noktalar var. Güneş altında fazla kalmak, zararlı ultraviyole ışınlarının vücudunuzun tolere edebileceğinden daha fazla nüfuz etmesine sebep olur. Güneşlenirken ölçüyü aşmayın ve doktorunuza danışın. Genel olarak uzmanlar doğru ve sağlıklı güneşlenme için en uygun saat aralığını da öğleden sonra olarak belirtiyor. Saat 16:00’dan sonra güneşlenmeye özen gösterin ve bir cilt uzmanına danışarak size en uygun güneşten koruyucu kremi kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir