Basit ve etkileyici günlük makyaj nasıl yapılır?

Günlük makyaja başlamadan önce cildin temizliği ve nemlendirmesi iyi yapılmış olmalı ,makyaja uygun bir zemin hazırlanmış olmalıdır. Göz altı şişkinlikleri varsa bir buz küpü ile masaj yapılmalıdır. Kirpikler onları kırmayan ideal bir kirpik kıvırıcı ile kıvırılmalı ve daha belirgin hale getirilmelidir. Ardından az miktarda uygun faktörlü güneş kremi yüze yedirilmeli ve emilmesi beklendikten sonra makyaja başlanmalıdır.

İlk olarak cilde uygun bir makyaj bazı uygulanmalı .Yağlı ciltlerde gözenek görünümünü azaltıcı ve matlaştırıcı ; kuru ciltlerde ise nemlendirme etkisi fazla aydınlatıcı bir baz tercih edilmelidir. Sonrasında cilde ağırlık yapmadan kusurları kapatan bir fondöten veya BB krem nemli süngerle uygulanarak cilt tonu eşitlenmelidir . Günlük makyajda en son istenen görüntü maske gibi ve çizgilere dolan bir fondöten görüntüsüdür. Bu görüntüden uzak durmak için makyaja başlamadan önce cildi iyice nemlendirmeli, ve temiz nemli bir süngerle uygulama yapılmalıdır. İhtiyaç halinde çizgilere dolmayan pudralı kapatıcı göz altlarına uygulanabilir.

Her ne kadar günlük makyaj yapılıyor olsa da ciltteki bronz bir ışıltıya hayır dememeli, bronzerlardan yardım alınmalıdır. Elmacık kemiği çizgisine, çene ucuna ve alın çizgine bronzer uygulayarak, hafif bronz bir ışıltı yakalanabilir. Aynı bronzerı  far olarak da uygulayarak bakışların derinleştirilmesi mümkündür.

Hem belirgin hem de doğal görünen kaşlar için kaş maskarası kullanılmalıdır. Verdiği belirginlik yetmezse de  kaş kalemiyle ufak dokunuşlar yaparak daha net bir ifade ortaya çıkarılabilir.

Gözlerin küçük olması durumunda, alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, göz kalemlerinden sürmek onları daha fazla belirginleştirecektir. İsteğinize göre bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Siyah bir göz kalemini de üst kirpik diplerine sürüp dağıtarak günlük makyaja uygun bir görüntü ortaya çıkarılabilir. Kirpikleri belirginleştirmek için kirpik yapısına uygun bir maskaraya ihtiyaç vardır .Mesela kirpikler hacimsizse kıl fırçalar,kısaysa uzatıcı etkili slikon fırçalı maskaralar çok daha ideal bir görüntü yakalamaya yarımcı olacaktır.

Son adımda ise dudaklara renkli dudak balmı uygulanabilir , daha belirgin görüntü için ise dudak kalemi ve pembe tonlarında ruj uygulayarak dudaklar kuruduğunda pul pul dökülüyormuş görünümü vermeyen bakımlı dudaklara sahip olunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir